Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Habilitering, rehabilitering og behandling

Frisklivskurs

  • Er du nylig blitt sykemeldt eller står i fare for å bli sykemeldt?
  • Ønsker du hjelp til livsstilsendring? 
  • Har du lyst til å vite mer om god psykisk helse?
  • Trenger du hjelp til å komme i gang med gode rutiner og trening?

Meld deg på frisklivskurs!

Privatpraktiserende fysioterapeuter

Erno Langereis, 100 %
Eva Grete Gjerde, 80 %
Strandgaten fysikalske, Strandgaten 26, 4400 Flekkefjord
Tlf: 38 32 19 90
Mail: ernol@online.no eva.grete@hotmail.com

Knut Henrik Neess, 100 %
Flekkefjord fysioterapi, Sundegaten 5 B, 4400 Flekkefjord
Tlf.38 32 33 15 Mobil: 971 79 173
Mail: Knnees@online.no

Ingrid Salvesen Ramsli 80 %
Tjørsvågveien 23
Tlf: 97 59 05 53
Mail: ingrid.ramsli@outlook.com

Silje Dunseth Gilje
Tjørsvågheimen 23, 4400 Flekkefjord
Tlf.: 99 59 67 63
Mail: Silje@siljefysio.no

Slutter 01.07.19:
Tor Magne Janvin, 20 % (Ronny Risnes er vikar fram til 30.06.19)
Hidragaten 13, 4400 Flekkefjord,
Tlf: 47633597
Mail: tjanvin@broadpark.no

SELVSTENDIG NÆRINGSDRIVENDE UTEN DRIFTSTILSKUDD/AVTALE MED KOMMUNEN:

Trimeriet
Frode Tesaker, tlf 95 73 11 90
Silje D. Gilje, tlf  99 59 67 63
Mail: flekkefjord@trimeriet.no

Stretsj
Ronny Risnes, tlf 47 63 35 97
Mail: ronny@stretsj.no

Psykologtjenester

Tjenesten har til formål å forebygge psykiske vansker og psykososiale problemer ved å gi avgrenset behandling, samt veiledning til foreldre og til andre kommunale tjenester som arbeider med barn og unge.

Ergoterapi for voksne


  • Ergoterapi er et tilbud til personer som har vanskeligheter med å gjennomføre dagligdagse aktiviteter, eller til personer som står i fare for å få det som følge av alder, sykdom, funksjonshemming eller skade.

  • Ergoterapeuter gir informasjon, råd og veiledning om hvordan du kan ivareta egen helse og mestre dine hverdagsaktiviteter.

  • Arbeidet utføres ut fra en rehabiliterende og forebyggende målsetning. 


Koordinator (IP)

For deg som mottar hjelp fra to eller flere instanser, og som har behov for koordinerte tjenester.

Parkeringskort for forflytningshemmede

Parkeringskort for forflytningshemmede kan benyttes på p-plasser som er reservert for forflytningshemmede angitt ved offentlig trafikkskilt. Her er det gratis å parkere. Enkelte plasser reservert for forflytningshemmede er skiltet med lengste tillatte parkeringstid. Denne makstiden må overholdes.

Med parkeringskort for forflytningshemmede kan man også parkere gratis på offentlige avgiftsplasser. Her er det også tillatt å stå utover maksimumstiden. Parkeringskort gis for et begrenset tidsrom. Maks 5 år og minimum 2 år med mindre spesielle omstendigheter gjør at søker har behov for parkeringskort i en kortere periode.

1 | 2 | 3