Flekkefjord kommune takker Kong Harald for hans tid som Norges konge, og sender våre dypeste kondolanser til kongehuset og alle som er berørt av tapet.
En nær konge
Kong Harald har gjennom sine tre tiår som monark vært opptatt av å møte folket og bli kjent med lokalsamfunn. Kongen har reist mye rundt i landet, til tross for sykdomsperioder. Kong Harald og dronning Sonja har besøkt nesten alle av landets små og store kommuner. Kongen og dronningen var på offisielt besøk i Flekkefjord i 1998.
Vår ordfører Torbjørn Klungland minnes en klok konge med humor og et kraftig håndtrykk.
Hva skjer videre?
Kronprins Haakon ble Norges nye konge idet hans far gikk bort.
Om kort tid møtes regjeringen til regjeringskonferanse på Statsministerens kontor og vil deretter møte den nye kongen til ekstraordinært statsråd på Slottet.
Kondolanseprotokoll i Flekkefjord kommune
Ordfører Torbjørn Klungland skriver en hilsen i kondolanseprotokollen på Flekkefjord kultursenter Spira.Det legges frem kondolanseprotokoll på Flekkefjord kultursenter Spira og i Flekkefjord kirke.
Spira Kultursenter
For de som ønsker å gi sin hilsen legges det en kondolanseprotokoll på Flekkefjord kultursenter Spira på følgende tidspunkter:
- I dag (fredag 28.august) kl.13.00-17.00
- I morgen (lørdag 29.august) kl.10.00-14.00
- Bibliotekets betjente åpningstider:
Mandag og fredag kl.10.00-15.30
Tirsdag, onsdag og torsdag kl.10.00-18.00
Lørdag kl.10.00-14.00
Flekkefjord kirke
Flekkefjord kirke er åpen for lystenning, sorg og ettertanke fra kl.10.30-13.00 og fra kl.15.00-19.00 i dag.
Det er lagt frem en kondolanseprotokoll, og alle er velkomne til å skrive i den.
I morgen er kirken åpen fra kl.10.00-12:30 og fra kl.15.00-17.00.
På søndag (30.august) er det gudstjeneste kl.11.00. Kirken holder åpent til kl.17.00.
Innbyggere som ønsker å tenne lys eller legge ned en hilsen kan gjøre dette ved kirkemuren.